Vstupní konzultace

Úvodní setkání – vstupní vyšetření, zahrnuje několik částí.

První částí je rozhovor, který zahrnuje řadu cílených otázek. Tyto otázky často zdánlivě nesouvisejí s vaším problémem, ale jsou zásadní pro určení příčiny vašich potíží. Čínská medicína vidí člověka jako celek a odhaluje příčiny nemocí jinde a jinak než západní medicína.
 Díky vašim odpovědím lze určit, kde je problém, kde neproudí volně energie, jaká je příčina onemocnění a vybrat vhodné metody čínské medicíny k odstranění těchto problémů.


Další součástí vstupního vyšetření je pozorování jazyka. Z jazyka lze podle čínské medicíny rozpoznat, v jakém aktuálním stavu jsou jednotlivé orgány. Vyšetřením jazyka si potvrzujeme informace získané ze vstupního rozhovoru.
Při kontrolách ukazuje, jak organismus reaguje na zvolený postup TČM.

Je velmi důležité, abyste před vstupním vyšetřením nepili a nejedli nic, co by mohlo obarvit jazyk – kávu, kakao, víno, džus, coca colu, čaj, kurkumu, čokoládu, marmelády, borůvky, ostružiny, červenou řepu apod.

Pokud byste měli jazyk obarvený těmito potravinami nebo pitím a neměl by přirozenou barvu, výsledky pozorování by byly zkreslené.
Také je důležité, abyste si před vstupním vyšetřením nečistili jazyk a nesetřeli si povlak z jazyku lžící.
U pozorování jazyka se hodnotí síla povlaku, útvary na jazyku, velikost jazyka, třes, pohyblivost, barva povlaku a jazyka.

 Dalším zdrojem informací je pulzní diagnostika.
Z pulzní diagnostiky je možné určit aktuální stav orgánů a organismu. Díky pulzu se dá určit příčina nemoci.

V čínské medicíně existuje celkem 28 druhů pulzů a každý znamená pro daný orgán něco jiného.
 Hodnotí se síla, rychlost, pravidelnost a úroveň, ve které je pulz naměřen. Na ruce existují tři úrovně hloubky, kde se pulz měří.

Na první setkání je vhodné vzít s sebou výsledky lékařských vyšetření.


Po vstupním vyšetření je navrhnut vhodný způsob kombinace terapeutických metod čínské medicíny – stimulace vybraných akupunkturních bodů, přesně určené a vyvážené bylinné směsi, masáže Tui na cílené a upravené přímo pro váš problém, cvičení Qi gong  se zaměřením k posílení oslabených orgánů aj.
Není vyloučené, že bude třeba uvažovat i o změně vašeho životního stylu a vaší životosprávy.

Po cca třech až čtyřech týdnech následují kontroly, kde sledujeme, jak organismus reaguje na zvolený postup. Další kroky pak přizpůsobujeme aktuálnímu zdravotnímu stavu.

Frekvence dalších návštěv pak závisí na závažnosti, délce nemoci a průběhu vývoje terapie a dodržování správné životosprávy. 

 

Administraci zajišťuje redakční systém společnosti NETservis s.r.o.